טיפים מקצועיים לאפיון בריכות שחיה

במקבץ טיפים זה תוכלו לקבל מידע על בריכות שחיה ביתיות. בריכות אלו משמשות לשחייה ובילוי קיצי. בשונה מהעבר, הן לא מסובכות להסדרה, לא יקרות במחיר, ומאפשרות לכם לעבות את החצר שלכם באמצעי קייט אמתי. כשאתם מבקשים לגבש את בריכת השחייה שלכם, מומלץ לעשות זאת בהתאם לטיפים שלפניכם.

גיבוש מבנה הבריכה הבסיסי

מבנה בסיסי של בריכה יכול להתהוות כשהוא מתחת לקרקע, כנעשה במועדוני ספורט ובמתקנים אולימפיים, או עליה. בריכה שמוצבת מתחת לקרקע עוברת הכנה הכוללת חפירה והידוק של גיגית הבטון כך שתיווצר הטמעה קבועה ומושלמת. ברוב המקרים, זה נעשה בשלבי בניית הבית, ודגמים מועטים ניתנים להטמעה גם לאחר שהבית כבר נבנה. לעומת זאת, ניתן לבחור בריכת עץ גושני עומדת או בריכת פיברגלס שגם היא עומדת ונחשבת גבוהה מהקרקע.

בחירת אופן הולכת המים והחלפתם

ברוב המקרים, יהיו אלו סקימרים שיעשו זאת: צינורות קטנים בתחתית הבריכה שמלטפים את רגליכם ועל הדרך – מזרימים מים בהזרמה נעימה למגע. ניתן גם להזרים את המים ללא מגע כלל באמצעות צינורות גלישה עליים. אלו, נמצאים מסביב לבריכה בחלק העליון שלה, מעל המים. הם מזרימים מים לבריכה בגלישה מהקצה, שמחובר ליחידת אספקת המים של ביתכם.

בחירת תאורת הבריכה ואמצעי הבטיחות והתחזוקה

בבריכות בטון חשוב להקיף את ההבריכה ברצפת חצר שונה בעיצובה מהעיצוב הרגיל על מנת לסמן את גבולות הגזרה של הבריכה. ניתן גם להטמיע גדר מסביב. תאורת בריכה תימצא הן בחלק הפנימי שלה מתחת למים והן בחלקים עליונים מסביב לה. מטרתה היא לעבות את עיצוב החצר באורות צבעוניים וגם לסמן את הבריכה בלילה. בבריכת בטון חשוב לבחור כיסוי דקים לעטיפת הבריכה בחורף. בבריכת פיברגלס או עץ עליונה אין צורך בהתקן זה היות והבריכה מתפרקת וניתנת לאחסון בצדי החצר והרכבה מחדש לאחר מכן.

בחירת אמצעי הגישה למים

מומלץ לעצב אזור מדרגות ממנו יורדים למים, ומסביב לבריכה סולמות מתכתיים שיסייעו גם כן  בגישה אליהם. אם מתגוררים בביתכם בעלי מוגבלויות תנועה, לרבות נכים, מומלץ לשקול לרכוש מחברת אמצעי נגישות מעלונים ייעודיים להורדה לבריכה. אמצעי הגישה הם מהנושאים החשובים בבריכה על מנת לאפשר גישה חלקה אליה לכל דייר ודיירת.